Zemiho dílna

 • Toto téma obsahuje celkem 27 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel zendru a poslední změna proběhla před 2 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 28)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4252
  Zemi
  Správce

  V tomto vlákně, budu informovat o chystaných věcech nebo o grafikách, které už dlouho leží v “šuplíku”. Rozdělaných věcí mám opravdu spoustu a je otázka jestli se všechny podaří dokončit. Proto bych chtěl využít fóra k tomu, aby když už nic jiného, bylo možné na tyto věci aspoň nahlédnout, případně zkritizovat nebo poradit na kterou grafiku se přednostně zaměřit.

  #4253
  Zemi
  Správce

  CZ/SK Elektrické jednotky – Delší dobu rozpracovaná sada, kde jsou hotovy žabotlamy (451) a částečně i řady 460 a 471. Sada by měla nahradit původní soubory 451, 470 a Flirtu Leo Expressu. Obsahovat by pak měla všechny řady elektrických jednotek i nátěrů.

  Aktualizace sady CZ/SK Motorové vozy – Regionovy s potiskem a v najbrtu jsou už dokončené, jen řeším jak je ještě vecpat do původní sady. Navíc jsem našel další variantu Btaxu, ale tam už taky není kam to dát. Nabízí se sadu rozdělit na dva soubory a třeba přidat i nějaké historické motoráky jako modrý šíp, věžák nebo dráteníky.

  Nová verze osobních vozů – Tahle sada doplatila na moje až možná přehnané zaměření na detaily. Dělal jsem jí souběžně se slovenskými vozy, které jsou už delší dobu ke stažení. U českých pak chyběli už jen některé složitější vozy (lůžkové s potiskem) na které jsem si potřeboval dát menší pauzu. Ta pauza trvá doteď, ale z jiného důvodu.. Mezitím jsem totiž začal dělat na motorových vozech, kde jsem zase změnil způsoby kreslení a například okna jsem zmenšil z původních 6px jen na 5. Zjednodušil jsem a zvýraznil i podvozky. Pro osobní vozy to v tuhle chvíli znamená, předělat okna a podvozky u všech vozů a dodělat zbývající vozy (které postupem času přibývají v podobě rekonstrukcí apod.). Takže se mi z toho stal slušný strašák :).

  Grafiky nádraží – Původně mi šlo především o to, abych měl v síti nádraží podle skutečnosti. Spousta nádraží ale vychází z nějakého určitého typu a liší se jen barvami nebo rozmístěním oken/dveří. To mě přivedlo k myšlence udělat univerzální sadu jednotlivých typů budov a vykašlat se na to jestli pro autentičnost budu mít stejnou barvu střechy apod. Výhledově by to chtělo i zoom2..

  Nové varianty návěstidel – Jestli něco potřebuju přednostně do sítě, tak je to krakorec a návěstní lávka pro návěstidla. Jenže je to děsná piplačka a člověku se do toho zrovna nechce. Nakreslit to problém není, horší je vymyslet jak to napasovat a pak to vkládat do editoru. Kromě lávek, můžete vidět i trpasličí návěstidla a nástupištní variantu návěstidel. Trpasličí už mám hotové, ale nakonec mi možná přijdou jako zbytečné. V sítí (aspoň mě) zabírají akorát místo a v zoom1 nejsou moc vidět. Nástupištní variantu jsem začal dělat potom, co se mi v sítí začali množit návěstidla přímo na peronu.

  Tak to je takový menší výčet toho, co mám rozdělané. Času ale moc není a krom toho se snažím něco přidělat v síti a doladit web, takže není snadné v tuhle chvíli říct, že tohle dokončím v nejbližší době a tamto hned na to.

   

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #4264
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Koukám, že grafika ti jde pěkně od ruky.
  Měl bych dotaz. Nechtělo by se ti udělat nějakou sadu uživatelské grafiky, kde by byly sloupy pro troleje šalin a trolejbusů? Pro všech 16 směrů, ve verzi T a obráceného U, jak jsou tak ty 2 typy, co jsem zaznamenal.

  #4267
  Zemi
  Správce

  Vzhledem k těm rozdělaným věcem nejspíš ne. Jeden čas jsem si taky potrpěl na sloupy tv u železnice, ale momentálně se snažím všechno zjednodušovat. To se týká jak grafik, tak stavby sítě. A právě sloupy už jsou něco navíc, bez čeho se myslím člověk v síti obejde. V takovém Berlíně to vypadá dobře, ale tam celkově ta krajina je někde jinde.

  #4268
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Aha, to je škoda.
  To zjednodušení chápu, to jo. Osobně taky stavím jen tratě, pak dělám provoz a pak (tam jsem se ještě za celé 3 roky nedostal) bych dělal nějakou větší grafiku.
  Jaké jsou tedy programy na vytváření té uživatelské grafiky? Narazil jsem jen na nefunkční či nepoužitelné věci.

  #4280
  Zemi
  Správce

  Jakýkoliv grafický program. Krajinu a návěstidla kreslím v obyčejném malování a pak akorát zkopíruju do integrovaného editoru v BAHNu. Vozidla pak pochopitelně v NFZ Editoru.

  #4282
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Jo takhle, ty to děláš takhle. Jasný, takže…normálně, jako v současné době dělám vozidla. Vždycky to všechno nakreslím v Paint.NETu, pak to tam kopíruju (a pak odbarvuju bílou, podkladovou).
  Nevěděl jsem, že u krajiny je to stejné. Jen ten integrovaný BAHN editor mi nesedí, když jsem ho jednou zkoušel, práce s ním byla extrémně nepohodlná. Vkládání a odbarvování snad bude v pohodě.

  #4439
  Zemi
  Správce

  Integrovaný editor je slabý článek BAHNu, ale snad se s tím taky brzo něco udělá. Hlavně nastavování velikosti.. To třeba naklikám 20x dopředu a jdu dělat něco jinýho, abych se pak k tomu vrátil :D. Taky je pak třeba brát ohled na zoom. Když vkládám grafiku jako zoom1, tak (teď abych to napsal dobře) obrázek který v grafickém editoru zkopíruju v zobrazení 1:1 se do BAHNu vloží jako 1:4. V zoom2 zase jako 1:2 a jen v zoom4 si zachová původní velikost. Takže než se pustím do kopírování, musím si obrázek zvětšit (např. v malování) na 400%, vyfotit obrazovku (PrtSc) a pak až zvětšený obrázek vložit do editoru. U zoom2 zas ten samý postup jen na 200%.

  Pro někoho může být malování nepohodlné, ale pro mě to je naprosto dostačující. Nakreslím si třeba nádraží v zoom1, pak ho tou výše popsanou metodou vložím do toho samého souboru ve zvětšeném zobrazení a jen upravím do zoom2.

  #4440
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Osobně bych byl pro to, aby BAHN byl o BAHNu, a editory by byly externí programy. A aby se do těch externích programů daly obrázky vkládat tak, že je jen přetáhnu ze složky, ve které je mám.
  Koukám, že integrovaný editor je ještě horší klikací otročina, než NFZ. A to i ten mě štval. Vidím, jak by to mohlo být jednodušší…
  Malování mi přijde poměrně omezené funkčně. Paint.NET je daleko dál.

  #4740
  T_D
  Účastník

  Jenom bych chtěl upozornit, že ten nový set od Zemiho “Osobní vozy” nejde stáhnout. Když zkusím “uložit jako”, Chrome píše, že “chyba – žádný soubor”.

   

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.

  „Pohotová odpověd je to, na co přijdeme až za 24 hodin.“
  (Mark Twain)

  #4743
  Zemi
  Správce

  Dík za upozornění, teď už by to mělo být ok.

  A ještě k té sadě vozů menší doplnění. Oproti původním sadám tam chybí společenské a poštovní vozy. Poštovní určitě doplním, jen nevím jestli je hodit do té stávající sady (podle rozdělení se mi tam moc nehodí) nebo udělat další sadu, kde by byly i ty společenské a jiné unikáty. Také tam chybí celozelený služebák Ds, který ale zase bude v sadě ČSD vozů, kam zapadne víc.

  • Odpověď byla upravena před 7 roky a 2 měsíci uživatelem Zemi.
  #5524
  Zemi
  Správce

  Update CZ/SK Elektrické lokomotivy 3

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #5575
  Zemi
  Správce

  Shodou náhod, jsem stejně jako b1 projížděl staré věci a našel pár symbolů, ještě z dob JBSSGE editoru a grafik *.uzg, které jsem nevydal. Mám teď toho opravdu hodně, ale třeba ty perony se mi i teď zamlouvají a možná je upravím do nového formátu, uvidíme..

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #5764
  zendru
  Účastník

  Где можно скачать эти светофоры?

  • Odpověď byla upravena před 5 roky a 4 měsíci uživatelem zendru.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #5767
  Michal90
  Správce

  Эти светофоры в настоящее время не можно скачать.

  Вот сайт светофоров, которые можно скачать: https://bahn.dopravni.net/uzivatelska-navestidla/

  Извини за плохой русский язык.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 28)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.