traťový oddíl

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #6239
  Stan
  Účastník

  Při tvorbě provozu v nádraží s více trať.oddíly jsem narazil na řešení posunu, kdy vlak musí v rámci oddílu obrátit smě a přes výhybku pokračovat jiným směrem(viz obrázek). Při vjezdu do TO se výhybka uzamkne a jak může vlak jet potom jiným směrem? Napadá mně jen možnost ukončit TO a doplnit k bodu obratu ještě taktovací bod a skrytý semafor a TO rozdělit na dva.Jen mi to připadá příliš složité.Neví někdo o jednodušším řešení?Tedy pokud ještě vůbec někdo toto fórum čte. Hledal jsem všelikde, prohlížel dema,ale tam zřejmě ještě nikdo nezabrousil. Dík za radu.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #6241
  Avatar photoPan Nikdo 0.
  Moderátor

  Já jen chci říct, že tohle fórum čtu, resp. občas kontroluju, stejně tak, jako jestli nevyšla nová verze BAHNu, ale všechno mi přijde tak strašně mrtvý…
  Ke tvému dotazu: netuším, osobně dělám věci jinak.

  #6242
  Michalk
  Účastník

  Stan: Jediné řešení je rozdělit traťový oddíl na dva. A aktivaci druhého dát do prvního (Pole Účinek na signalizace a traťové oddíly). V tomto případě nepotřebuješ ani druhé návěstidlo (platí obecně, žádný TO nepotřebuje nutně ke své funkci návěstidlo, ale ve velké části případů je vhodné ho použít). Pokud však nemusí být splněny podmínky pro postavení 2.TO okamžitě (např. další projížděná výhybka), bude nutné druhé návěstidlo použít.

  Případně bych ještě všechny další TO, vedoucí přes tuto výhybku, zabezpečil signalizací obsazení z(á)hlaví, aby nemohl nastat případ, že se obsadí 1.TO, vlak projede a zůstane trčet na záhlaví a mezitím se aktivuje TO pro odjezd někam dál. Ale to jen v případě, že daný stav může nastat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.