Podhůří

Podhorská jednokolejná trať spojující města Razová a Libočany s odbočnou tratí ve Vrutici do Dobrouče. Libočany jsou situovány už v údolí horské oblasti a najdeme zde pouze motorovou trakci. V Razové je trať přípojnou na dvoukolejnou elektrifikovanou hlavní trať.

Vozbu osobních zastávkových vlaků zajišťují motorové vozy řady 810. Ve špičce jezdí pravidelně po hodině, mimo špičku po dvou hodinách. Dva páry vlaků pak jedou z Razové pouze do Vrutice a dále do Dobrouče. Z hlavní dvoukolejné tratě pak zajíždí do Libočan 3 páry rychlíků klasických souprav, které jezdí v intervalu po 4 hodinách. Doplňovány jsou spěšnými vlaky v trase Razová – Libočany, stejně tak v intervalu po 4 hodinách. Společně tak tvoří dvouhodinový takt. Inspirací mi byly tratě 021 a 032. Síť je stále ve vývoji. Doplňovat se bude rozhodně nákladní doprava spolu s okolní krajinou. Rozšiřování sítě už však s ohledem na další projekty v plánu není.

V Libočanech je zaveden také systém MHD. V provozu jsou dvě linky 1 a 2, s hlavním přestupním bodem u vlakového nádraží, kde je zároveň i stanoviště autobusů. O víkendech je na obou linkách provoz omezen.

Informace k síti

Autor Vytvořeno ve verzi Poslední aktualizace
Zemi BAHN 3.87 24.12.2014
Stáhnout

Obrázky

You may also like...

1 Response

  1. Avatar photo MaxGamer147 napsal:

    Ta sít se mi hodně líbí už se těším na další co uděláš.

Napsat komentář