Stan

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: Morava 2016 #6238

  Stan
  Účastník

  Už jsem to provedl:https://uloz.to/!uGoiJsF9xOTW/morava16-7z.

  Jen je to běžný způsob sem zasílat hotové sítě? Dříve jsem to posílal webmastrovi.Jaká je vůbec max.velikost na přílepky zde v diskuzi?

  Jen ještě doplním,co jsem výše zapomněl. Síť je v B400 4d. Všem,kdo ještě vydrželi v Bahnu,mnoho štěstí v novém roce.

   

  odpověď na téma: Morava 2016 #6236

  Stan
  Účastník

  Nepodařilo se mi poslat soubor s dodělanou novou sítí.Myslel jsem si, že 2,2MB není mnoho.Nikde jsem nenašel odkaz na poslání. Moje síť s dodatkovými soubory má 31MB nezabalená.Divil jsem se,jak se to hodně smrsklo zabalením. Práce mi trvala 3 roky každodenně. Jedná se o osobní dopravu na železničních tratích Moravy 2016 reálně.Reálný provoz má své nevýhody,ale i výhody.Nemusím tvořit jízdní řády,ale musí mi vejít všechny vlaky do tratí. Přece jsem ale něco ošidil.Osobní vlaky jsem neřešil po týdnech ale denně, tedy jezdí ty pracovní i o víkendech. Byl tedy další problém tam vše vecpat. SP a rychlejší jsou dělené správně,těmi jsem začínal. Kdybych řešil správně i osobní, trvalo by mi o aspoň o rok déle.

  Teď se chci pustit do železničního uzlu plně na bázi oddílů,které jsem doteď až na vyjímky nepoužíval.Tak uvidíme,jestli se mi to podaří.Samozřejmě zase s plným reálným současným provozem.

  odpověď na téma: Připomínky k webu #6235

  Stan
  Účastník

  Chtěl jsem připojit do téma sítě svou novou síť, má pouze 2,2MB, ale pragram tvrdí, že je příliš velký. Rád bych ho tedy poslal mailem, ale nenašel jsem žádný odkaz, prosím o radu.

  odpověď na téma: BAHN 4.00 β #6226

  Stan
  Účastník

  Zjistil jsem zajímavou věc. Mám W10 a zřejmě po nějaké poslední aktualizaci  mně vozidla při jízdě přes některé kontakty cuknou,zřetelně. Zeptal bych se na německém fóru,ale jazyková bariéra vadí. Měl by se to dozvědět i autor,pokud to už neví.

  Jinak má síť spěje ke konci(Morava). Ještě osadit troleje,to bude trvat aspoň do vánoc. Pracuje ještě vůbec někdo na sítích? Jaksi jsme se odmlčeli.

  Standa Ž z OL

  odpověď na téma: Střední Morava #6205

  Stan
  Účastník

  Beru to jen podle aktualizací, že poslední dvě aktualizace pro B3.8 nebyly promítnuty do B4,tak jak tomu bylo u minulých aktualizací. Tedy do ztracena. Je můj dojem.Uvidíme.

  odpověď na téma: Střední Morava #6203

  Stan
  Účastník

  Musím zde také pokračovat, od začátku roku 2016 pracuji na železniční síti Moravy(realistické).Mám zatím hotovy jen rychlíky a Expresy a rozdělané osobáky, z nich tak asi čtvrtinu. Čeká mně tedy práce ještě nejméně na rok a to dělám denně průměrně 2-3 hodiny. Je to velká drbačka,ale důchodce má aspoň hračku.(Hraji si a tedy nezlobím).Pracuji v B4 a tak mi vadí,že Bochman už ji dal k ledu. Další aktualizace už nejsou.Škoda, 8 směrů je pěknějších i když pracnějších. Ale už jsem se s tím úplně sžil.Zatím moje síť má 3600 signalizací,7800 vyhybek,242 vlaků.U osobáků už neřeším víkendy. To bych nikdy nedodělal.

  Standa

  odpověď na téma: Všeobecně o vozidlech #6202

  Stan
  Účastník

  Narazil jsem na problém,je o tom,že něčemu nerozumím,co vy všichni dávno znáte.Upravoval jsem si barvu vozidla a zarazil se na otázce,jak se řeší otevření dveří.Na internetu jsem se nic nedozvěděl,pitváním vozidla také ne,třeba mi to někdo z vás vyjasní.Předem děkuji za pomoc.

  odpověď na téma: Semafory #5180

  Stan
  Účastník

  Protože jsem potřeboval seřazovací trpaslíky, doplnil jsem si je do azd70 od Zemiho. Jsou pro b4,ale věřím,že třeba pasnou i do 3.8.

  Přílohy:
  Musíte být přihlášen pro zobrazení příloh.
  odpověď na téma: Reálné vozovny / depa #5176

  Stan
  Účastník

  Pan Nikdo: Ty máš fiktivní sítě a tedy si to můžeš vymyslet. Ale téma zní :reálné vozovny a tedy měli bychom se trochu řídít dle skutečnosti, kde většina vozidel stojí venku.

  odpověď na téma: Semafory #5175

  Stan
  Účastník

  Nejlépe uděláš, když řádně prostuduješ některou hotovou síť, z dodaných k bahnu a tam pochopíš, jak to funguje.

  odpověď na téma: Reálné vozovny / depa #5172

  Stan
  Účastník

  Já pracuji na stejném principu, vagony odstavím na koleje , ale loko jedou přes točnu opravdu do depa. Tramvaje jsou odstavené tak, jako ve skutečnosti a automusy taktéž na svých místech. Když je problém s prostorem, tak zajedou jako k čištění a jsou v depu schovaném v nějaké budově. Běžně v mých sítích.

  odpověď na téma: Sokolov – fiktivní #5153

  Stan
  Účastník

  Myslím,že některé budoucí problémy podceňuješ. Já z důvodu odstranění rizik mám v zastávkách přesné časy. Ve velkém množství spojů  i dlouho po ukončení vznikají zbytečné výpadky(součet tolerancí časů silničních semaforů a rozdílných časů zastávek). A u tebe se tam nějak dostala linka 17. Nevím jak, dál jsem to nezkoumal. Já bych takové křížení jistil.Ahoj.

  odpověď na téma: Sokolov – fiktivní #5014

  Stan
  Účastník

  Pustil jsem se do spuštění tvé sítě, hlavní problém byl vysledovat z textu návaznost souborů. Po chvíli provozu čelní srážka viz příloha. K tomu je ta tvoje verze stvořena, tak žádný problém. Jinak pěkné vozy a síť.Přeji hodně trpělivosti při pokračování. Nemá být zastávka Náražní spíše Nádražní? Pokud si to ještě někdy pustím a zjistím něco, zase se ozvu.

  Přílohy:
  Musíte být přihlášen pro zobrazení příloh.
  odpověď na téma: Středočeský kraj #5013

  Stan
  Účastník

  Je to pěkně rozsáhlá síť. S provozem si samozřejmě ještě dost pohraješ. Máš výhodu, že neděláš i autobusy nebo trolejbusy, to se dost zahustí a vzájemně pak vznikají konflikty a problémy se zpožděním. Pak musím doplňovat povolení zpoždění.(mám vždy povoleno hlášení všech chyb). No, už se na to těším. (Na rozdíl od německých sítí něco,co známe.) Já se vždy dopouštěl chyb , hlavně u rozsáhlých sítí, obyčejně proto, že jsem něco nevěděl, např. jsem nevěděl, že trať na Ostravu byla po levé koleji. Teprve po upozornění od lidí z fóra jsem to celé předělával, ale dostalo se to ven a to bylo špatně. V té době se uváděly u jmen i maily, tak komunikace mezi lidmi byla bezprostřednější. A tak vždy se mi něco někde vloudí. Třeba jsi pozornější a máš lepší podklady a tak budeš bez problému. Myslím, že „Nikdo“ je hodně detailista a nebude moje problémy mít. Jak jsem se ale díval na tvou první síť, tak jsi také perfekcionista a tak bez problému. To budeš také přikládat všechny jízdní řády i když jich bude třeba sto? Já k poslední síti bych jich musel přiložit několik set. Ale pokud to bude veřejným trendem, mám je stále k dispozici a můžu je dodat. Jen jestli to někdo používá. No ať se ti daří.

  odpověď na téma: Sokolov – fiktivní #5012

  Stan
  Účastník

  Také jsem si vyzkoušel tvou budoucí síť. Z mého hlediska tam toho zatím moc není, to co tam je, je hodně vědecké, ale do působivého pohledu ještě hodně chybí. Např.jsem hledal návěsti, železniční; ty současné, co máme, jsou buď německé a nebo málo se hodící pro b400. Protože jsem nějaký čas bydlel v Kraslicích, hledal jsem jich aspoň kousek, ale fikce s nimi nepočítá, jen ulice Kraslická.

  Můj provoz je průhledný, jednoduchý, nemá řádný systém, jen základy Bahnu. Proto koukám na tvou síť s úctou.Časy řeším na přesné odjezdy a vše je dáno, nemůžu při velké reálné síti řešit množství lidí na zastávce. Ve fikci je to jednodušší, že si můžeš vše stanovit, ale zase vše udělat. Já když chci dodržet jízdní řád a vím, že trať je třeba díky úhlů delší , než ve skutečnosti, buď zkrátím zastávky, zvýším místně rychlost i nad max.povolenou nebo malinko zfalšuji jízdní řád. Navíc musím shánět více reálných informací. Ještě si musím počkat, až  budeš mít postaveno více. Oba stavíme ve čtyřstovce, možná v budoucnu spolu nás ještě něco spojí. Už mi nedělá nějak moc problém stavět ve více úhlech. Jen ty chybějící semafory (železniční ).Já mám ale problém v grafice.Např. s úpravou barev stávajících semaforů z Bahnu, měnil jsem bílé sloupy na černé a doteď v některých pohledech vykoukne bílá.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)