Pan Nikdo 0.

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 156)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: BAHN 4.00 β #6256
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Taky jsem zaznamenal. jen marně hledám changelog. Jako něco trochu detailnějšího. Vidím, že tam jsou věci z 3.89, což je fajn, ale to asi nebude všechno.
  No, to je jedno, nainstaluju a uvidíme.

  odpověď na téma: BAHN 3.89 #6254
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Vlastně by mě zajímala jedna věc. Jak BAHN počítá zpoždění vlaků?
  Dám příklad. Mám linku L, která má počet kurzů K. Má konečné TA a TB. Na obou z nich jsou jízdní řády. Ale každý čas na taktovacím bodě nemá možnost být spjat s jistým kurzem z K. Protože takhle bych to chápal, že to jako nějak funguje.

  odpověď na téma: BAHN 3.89 #6251
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Nechybí CZ nápověda na BAHN náhodou už dost dlouho? Alespoň na verzi 4.

  odpověď na téma: BAHN 3.89 #6245
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Pro mě osobně nic zajímavého.

  odpověď na téma: traťový oddíl #6241
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Já jen chci říct, že tohle fórum čtu, resp. občas kontroluju, stejně tak, jako jestli nevyšla nová verze BAHNu, ale všechno mi přijde tak strašně mrtvý…
  Ke tvému dotazu: netuším, osobně dělám věci jinak.

  odpověď na téma: BAHN 4.00 β #6227
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Já osobně ne. Není čas, a před tím potřebuji vytvořit nástroje počítající JŘ, upravit linkové vedení apod.

  Taky čekám na novou verzi BAHNu. Současná je s námi příliš dlouho, nová je už k věci.

  To cukání jsem tedy nezaznamenal, protože jsem se k ničemu jako provoz ještě nedostal.

  Prostě…mám jiné věci, které jsou přednější. Tohle asi bude odpověď pokrývající ostatní.

  odpověď na téma: Všeobecná diskuse o sítích #6211
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  B1: Pěkné. Jak jde ofunkčňování provozu?

  odpověď na téma: Střední Morava #6206
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Stan: Jo takhle. Jo, toho jsem si taky všiml. Nelíbí se mi to.

  odpověď na téma: Střední Morava #6204
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Stan: Tohle sice není odpověď, v jakou jsi doufal, ale… Bahn 4 již nebude pokračovat? Nezaznamenal jsem nikde nijakou takovou zprávu. Co víš?

  odpověď na téma: Podkrušnohorská magistrála (fikce) #6201
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  T_D: Heh, jsi mi připomněl, jak jsem s jedním kámošem kdysi velmi dávno říkali, že v Sokolově bude metro, až budeme mít kolonie na Jupiterových měsících.
  V Sokolově již metro je. V mé BAHN verzi.
  Zase mi to připomnělo myšlenku na spojení s tvou sítí: já bych se staral o Sokolov, ty o vše ostatní.

  odpověď na téma: Všeobecná diskuse o sítích #6166
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  No, nevím, jestli bych šel tak daleko. 😀

  odpověď na téma: Všeobecná diskuse o sítích #6164
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Jo, to já ne. Jezdím služebně jen na některé konečné (nikdy to ale není tak, že část V/Z trasy je služebně. Vše nebo nic).

  Jo, ta kolmá tomu trochu kazí dojem, jasně, zvažoval jsem paralelní, ale nějak se mi do toho nechtělo.

  No…problém je, že nedala, v tomhle případě bych to chtěl mít všechno na jedné trati. Abych v tom lidem dělal bordel kvalitně. 😀

  Bahn a Excel, to se máš. 🙂

  odpověď na téma: Všeobecná diskuse o sítích #6161
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Každá linka má (zatím) 2 konečné (komplikovanější provoz se plánuje na trol a ebus trakcích). Ta šipka se na mém layoutu klávesnice píše AltGr+Shift+A nebo D. Layout je vytvořen mnou, protože český byl zoufale nekompletní, chybělo tam spousta věcí. Jako třeba symboly uvozovek, trojtečky, pomlčky, místo + vedle „ě“ mít znak „ď“, apod. Takže jsem si tam přidal další symboly, co používám.

  Každopádně, linka má 2 konečné a ten směr šipek je irelevantní. Koukám, že jsem to nedělal všude, ale původně to bylo nejspíš zamýšleno tak, že jedna konečná bude mít → a další bude mít ←. Metro to tak ale nemá. To, že tam je jiný symbol, neznamenalo nic. A celé se to čte „2, směr T34“, například.

  S je vysvětlené v excelu, je to univerzální zkratka, co znamená „služebně“ (a varianty). Takže když je na konci S, tak nebereme lidi, nezastavujeme, jedeme na konečnou, a až pak jedeme normálně. Pro mě, při organizaci V/Z to znamená změnit kategorii vlaku, dát cíl „Služební jízda“, a podobné věci pod kapotou.

  No…ne, čára končí na SB, kde se rozdvojuje. A06 je SB pro L2. Ono to tam nejde moc dobře vidět, protože K27 je stejnou zelenou, ale tlustší, nerovná čára vede až k zastávce Most. Takže tam už není co si domýšlet, vůz se v tom bodě dostává na trasu. A jak to jede dál? No…jak jinak, než prostě po své trase? Z linky 2V se stane 2, nebo naopak, z linky 2 se stane 2Z při zátahu.

  U jiných linek to je hned na křížení vozovny, protože tam se dostávají na svou trasu. Je nutné asi říct, že k tomuhle PDFku potřebuješ ještě SLVčko. Koukat na obě střídavě.

  Z mé strany tu je prostor pro zlepšení zrovna téhle mapy, to jo, na druhou stranu, tohle je jen část skládačky. Dalšími částmi je SLVčko a excelový sešit. Všimni si, že Bahn síť ne. Ono totiž…práce na Bahn věcech je o excelu, Corelu, trochu Paint.NETu, Wordu a Visual Studia. Opět, Bahn tu chybí. Protože v tom se dělá minimum. Aneb, abych v Bahnu mohl něco udělat, potřebuji vědět, co udělat. Jak, kde, jak to nastavit apod.

  Zastávky Bělohorská, Běloruská, Bělehradská jsou můj interní vtip. Je to zcela úmyslně uděláno takto, protože to prostě shledávám vtipným. 😀 Další zastávku tam už dát nemohu, není kam. Běloruská a Bělehradská mají mezi sebou AVS, s tím hýbnout nemůžu, navíc jsou blízko sebe a mezi Bělohorskou a Běloruskou je most přes řeku Ohře. A opět, jsou dostatečně blízko sebe. A pak je už Y11, který posouvat dál nechci, K37 a 38 jsou přesně tam, kde mají být. (Právě jsem si uvědomil: vidíš, jak se označení všech elementů v síti hodí? Napíšu jednoduché označení, a hned víš, co myslím. Nemusím se vypisovat s nějakým popisem tratí.)

  Co se týče tria zastávek s „vtipnými“ jmény, tak tu je ještě jedno. K66 (vozovna Valy, pak na západ, na A16 se rozjíždí L5, a L5 →T32 jede hned po K66. Nebo CTRL+F, jistě). Tady je trio Kolmá, Axiální a Radiální. Co je to kolmost asi není nutné vysvětlovat, axiální a radiální jsou typy součástek, jako například kondenzátory, pojmenovává to vztah vývodů k součástce. Tzn. všechno to jsou geometrické názvy.

  Pak tam je vlastně ještě jedno trio, co je…no, podívej se sám: Železná (u Valů), Cínová, Měděná).

  Zastávka Mojmírovo náměstí je převzaná z Brna. Stejně tak jako celá ta odbočka na nějaké městské nádraží a vozovna mezi 2 tratěmi, kde ta druhá strana je blízko kolejí/univerzity a trochu víc se klikatí směrem do centra. Aneb, od A16 a 17, rozložení těch tratí a prvků na nich je prachsprostá kopie toho, co je v Brně, od Moraváku/České směrem na sever. A je to samozřejmě upravené, tak těžce, že to originál asi nepřipomíná vůbec. U Semilassa máme Ačkové křížení, protože vozovna je až za ním. V Sokolově jsem tenhle problém vyřešil (on to asi není problém, jasně, ale prostě jsem udělal nějakou optimalizaci), kdy místo Ačka tam je Y.

  A co líp, díky Brnu nedokážu myslet na linku 8 jinak, než na linku složenou z KT8. Prostě…ne. Jakmile vidím linku 8, tak tam musí být jen KT8, protože… No, a abych to mohl nějak uvést do reálu, tak na jednom konci musí být linka 8 samostatně. A musí tam být úvrať. Tisová (pojmenováno podle elektrárny (ne, je to naopak)) je právě ten konec, kam jezdí jen L8. Udělal jsem vozy na způsob KT8, v současnosti mám jednosměrnou sadu, tu pak ale mohu použít na obousměrnou. Z tohohle důvodu jsem si dokonce i vytvořil testovací síť, abych věděl, jaké pohledy se při jakých podmínkách používají. Jeden čas jsem to věděl, teď jsem na to ale zapomněl, takže hádám, že se tam budu muset podívat znova. Něco takového bych rád ve své síti měl, těm pozornějším pak snad neujde to, jak jsem byl ovlivněn Brnem.

  odpověď na téma: Všeobecná diskuse o sítích #6155
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Mně vždycky nejvíc baví ti dobíhači. Sebestřední idioti, kteří prostě nejsou schopni přijmout základní fakt téhle reality: pokud přijdeš v náhodný čas na zastávku, tak je drtivá šance, že ti to právě ujelo, nebo ujelo před malou chvílí. Nezanedbatelná šance je i ta, že to uvidíš ujíždět. Zato šance, že přijdeš a do minuty ti to přijede, tu doopravdy můžeš zanedbat. Tolik tedy k náhodnosti událostí v této realitě. Je bolestivě očividné, že realita je proti.

  Ale! Je tu lék. Vědět, kdy to jede a přijít tam čas, kdy to zrovna má jet. Ukázat prostředníček téhle realitě, co se snaží ve všech aspektech ti zničit život co nejvíc, tímhle začínaje, přes zákony fyziky a uboze pomalou rychlostí světla konče.

  I proto nechápu, jak nějaký lidi mohou věřit v boha, co vytvořil tuhle realitu. Sorry, nějak…to tam nevidím. A pokud, tak je to <sprostá slova, hodně>.

  Ale to je asi už OT.

  odpověď na téma: Všeobecná diskuse o sítích #6152
  Pan Nikdo 0.
  Pan Nikdo 0.
  Moderátor

  Michal90: U mně měření funguje trochu jinak. Je to z vozovny (a tady už záleží na tom, jaká kolej ve vozovně to je) na SB, odtam na T0 a T1. Mezi tím opět SB. SB je závislý na lince, aneb, trasa V/Z, nejkratší, nejvhodnější, apod. T0 a T1 jsou konečné, kde T0 a T1 jsou jen zástupné symboly (označení konkrétních konečných má (zatím) vždy 2 čísla, v budoucnu budou možná 3 (tzn T0 není validní konkrétní konečná, T00 by byla)), záleží taky na lince. Nemám naměřené časy na jednotlivých úsecích. To by vyžadovalo (nejspíš) měření na všech kolejích (tratích), kterých je nějakých 94, nebo kolik. Ne, díky. Pak taky, co čas, kdy to jede přes křížení? Protože ty nejsou nejmenší a rychlost tam je omezená. Tím pádem by to muselo být směrově a cílově závislé, což ještě více nafukuje to číslo. Ne, tohle není proveditelné (v reálném čase). Při změně tras linek musím změny zavést do sítě. Pak tu síť mým měřením musím i otestovat a sáhodlouze opravovat (nenalhávejme si nic, bude tam trilion malých chyb, co dohromady učiní tu síť nefunkční).

  Tak…vysvětlivky tam nemám, protože tohle bylo původně zamýšleno jako soukromá mapa. Jasně, nějaké mohu dodat. A je to tak, jak píšeš: tlusté jsou metro, tenké koleje na povrchu. A barva dané koleje je náhodně vybraná, s jediným požadavkem: z každého křížení půjdou koleje jiných barev, nikdy ne 2 stejné.

  To s těmi konečnými je výborný nápad. 🙂 Tohle zkusím. Je fakt, že nemám přehled, kolik kolejí tam vlastně je, obvykle to jsou 2 nebo 3.

  Heh, to mi připomnělo doby, kdy K26, 27, 28, 33 a 34 byly 4kolejné. Reálné 4kolejné tratě, spolu s „přeřazovači“, což byl útvar umožňující přejetí z jedné 2kolejné tratě na tu další (decentralizovaná bufferovaná verze) na začátcích a koncích 4kolejné tratě, A05, 06, 07, 08 a X0 a 1 byly podle toho upraveny. Teď to tam nikde není, takže kolej (trať) se bere automaticky jako 2kolejná (já vím, to názvosloví).

  Osobně mám tyhle barevná schémata nejraději. Vidím tam jednotlivé linky, kudy vedou, jsou odlišené, jak to jen jde.

  Teď narážíš na list Lineae, že jo? No, takovýhle seznam linek jsem zatím nepotřeboval. Vím, jaké linky mám, a není k nim v podstatě co dodat. Jasně, přemýšlel jsem, že bych tam pod to, co v tom listu mám, dal seznam linek, kde bych měl jejich trasu, od konečné na konečnou. Zrovna se do toho ale nehrnu, když SLV nemá pevnou půdu pod nohama. A když jsme u toho, koukni se na linku 5, celou. Pak se koukni na linku 1, úsek Revoluční ↔ Prokopa Holého. OK, řekněme, že Rychnovákům vezmu 1. Březováci budou spokojení, Rychnováci přijdou o přímé spojení s jistými částmi města. Mají tam metro? Jo, ale ne všude. Linka 6? Co spodní Rychnov? Nebo linka 5. Tracovat jí přímo? Pak celý ten východní úsek Sokolova, co je spojen jedinou linkou, jí již spojen nebude. Od Reisové až po Lazarskou. Mraky lidí, vysoká výměna cestujících. A 11 to nepobere sama. Linka 4 a její klikatění (výsledek vývoje sítě), to je taky příběh sám pro sebe. Takže…začít odznova? Nic lepšího mě nenapadá. Ale poté, co jsem začínal od znova už bůh ví kolikrát, se do toho zrovna nehrnu. Alespoň ne do doby, dokud nebudu mít představu, jak na to.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 156)