Úvodní stránka Fóra Nevíte si rady, napište Seřaďovací nádraží

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Michalk a poslední změna je stará 1 rok, 4 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5820
  T_D
  T_D
  Účastník

  Máte někdo zkušenost s následujícím problémem? Mám v síti (zatím) jediné seřaďovací nádraží, kde bych chtěl docílit následujícího stavu: v každé vjezdové skupině by měla zůstat vždy jedna kolej volná, zbytek bude obsazen soupravami připravených k rozřazení. Výhybky na vjezdu jsou závislé na signalizaci (viz popisky u obrázku). Poté, co bude uvolněna druhá kolej, by si měl nový vlak na příjezdu vybrat volnou kolej z toho, co je volné. Bohužel se mi daří spíš opak a to, že vlak vjede na již obsazenou kolej a výsledek je přesně takový jako na přiloženém obrázku. Tuší někdo, jak to napravit? Nebudu se zlobit ani za nějaké polopatické vysvětlení, protože tuším, že bez pomoci s tím nehnu 🙂

  Přílohy:
  Musíte být přihlášen pro zobrazení příloh.

  „Pohotová odpověd je to, na co přijdeme až za 24 hodin.“
  (Mark Twain)

  #5822

  Michalk
  Účastník

  To spíš vypadá na nějaké problémy s rozpojováním a změnou linek. Signalizace jsou nastaveny patrně dobře, ale zaměřil bych se sem: Nemůže se stát, že signalizaci vybaví už odjíždějící lokomotiva? Konkrétně, jaké nastavení má rozpojovací bod a bod změny linky na konci koleje? Pod jakou linkou vjíždí vlak? Zkus sem hodit i screeny jednotlivých kontaktů, rozpojovacích bodů a bodů změny linek na jedné koleji (předpokládám, že na ostatních to bude podobné).

  Možná by mohlo stačit posunout kontakt na úplný konec koleje, tam kde máš zvukový bod.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.