Pohraniční okres 1950 (ve vývinu…dlouhodobě)

Nápad na podobnou síť se zrodil před několika lety a taky před několika lety začala realizace nápadu. Proto je síť ve formátu 3.84 (za což se omlovám zastáncům novějších verzí), ale protože stabva sítě probíhá „raz za čas“ a někdy je přestávka i rok dlouhá, motivace na předělávku do novější verze (ani nálada) prostě není. Fikce má zachycovat dopravu v jednom okrese u hranic s Německem kolem roku 1950 (pro šťouraly: tenkrát byly okresy menší, takže rozloha odpovídá), některé tratě vedoucí za okresní hranici jsou teda useknuté a vlaky či autobusy zajíždějí do skrytých dep. Proč síť v polovině století (navíc minulého)? Protože se konečně využijou i starší vozidla a protože jsem měl v plánu po dokončení sitě celou mapu předělat např. o deset let směrem k současnosti a potom třeba o dalších deset…. Jenže, ještě není hotová ani prehistorická verze, takže tohle je v nedohlednu.

Základ sítě tvoří hlavní železniční trať protínající okres od východu k západu, v největším městě z ní odbočuje jedna místní trať a jedna trať do Německa. Provoz zatím funguje jenom osobní, nákladní je v plánu, jsou postaveny vlečky, ale nějak nevím kde s tím vším začít. Na hlavní trati kromě osobních vlaků jezdí i tři páry rychlíků.

Autobusové spoje vycházejí paprskovitě z větších měst, tři linky vedou do sousedních okresů. Většina linek je v součastnosti v provozu, byť na některých ještě dochází k úpravám a optimalizaci spojů, dvě linky na severu mapy zatím úplně chybí.

MHD funguje pouze v oresním městě Týnci, je zde úzkorozchodný tramvajový provoz se třemi linkami, které zajíždějí i do přilehlých vesnic. Na autobusy v rámci MHD si ještě budou obyvatelé muset počkat.

Informace k dokončenosti sítě

Osobní železniční doprava Dokončeno, možné úpravy na trati do Německa
Nákladní železniční doprava Plánovaná, zatím nerealizována
MHD-tramvaje Dokončeno, neplánují se úpravy
MHD-autobusy V této verzi sítě nejsou v plánu
Dálkové autobusy Dokončeno 9 linek z 11, možné úpravy
Krajina v síti Asi 50 % dokončeno
Jízdní řády Pouze v pracovní verzi, zveřejnitelná verze je v plánu

Informace k síti

Autor Vytvořeno ve verzi Poslední aktualizace
Michal90 BAHN 3.84 stále ve vývinu

Odkaz na stažení….: možná brzy, ale spíše za dlouho.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář